Nasze dziecko

73Nasze dziecko może dostawać bardzo wiele uczucia, ale jednak to nie jest jedyna wiedza i uczucia jakie powinny przekazywać rodzice, ponieważ posiadają oni bardzo ważną rolę, która opiera się na przekazaniu dziecku wiedzy szkolnej, która następnie będzie pomagała naszemu malcu w szkole, a dzięki temu będzie ją mógł ukończyć z lepszym efektem, a przecież dziecko, które osiąga wysokie wyniki w nauce oczywiście jest bardzo wielkim podwodem do dumy dla swoich rodziców i na pewno przynosi swego rodzaju prestiż danej placówce w której się uczy. Dzieci do roku nie są w stanie chłonąć zbyt wielkiej wiedzy, a co za tym idzie oczywiście nie powinniśmy się przejmować że nie potrafi liczyć czy nawet mówić, ale jeżeli będzie wybierali dla niego zabawy edukacyjne to na pewno uda nam się mu przekazać o wiele więcej użytecznej wiedzy na przykład o wspomnianym liczeniu czy nawet pisaniu, niż mieliby go tylko rozpieszczać za pomocą kupowania jedynie zabawek i nieustannym zostawianiu naszego dziecka pod opieką opiekunek. Przez wieki zmieniało się znaczenie aplauzu, choć dziś jest powszechnie znaną formą zadowolenia. Aplauz jest formą zadowolenia lub przyznania racji i stosowany jest przez większa rzeszę osób. Polega to na zbiorowym klaskaniu w dłonie oraz wywołaniu przez tłum hałasu w formie okrzyków, gwizdów. Często osoby występujące na scenie oczekują aplauzu, na przykład po koncercie, przemówieniu lub przedstawieniu. Czasem pojawia się w trakcie występu, szczególnie na występach kabaretowych, kiedy to komik w sposób szczególny rozbawił publiczność. Dzieje się tak również, kiedy polityk wypowiedział w trakcie przemówienia jakąś ważną kwestię. To w kulturze Zachodu aplauz wykonywany jest poprzez klaskanie, w innych kulturach jest to na przykład samo wydawanie okrzyków. wiadomo, że jeśli aplauz jest głośniejszy, to znaczy, że tłum wyraża większe zadowolenie. Jest to więc forma wyrażania niewerbalnego. W starożytnym Rzymie aplauz przybierał formę pstrykania w palce, klaskania w dłonie, a nawet machania częściami odzieży. Czasem po sztuce w Rzymie publiczność dostawała specjalne polecenie, aby rozpocząć aplauz.

26 września 2010 | Kategoria: Dziecko | Tagi: , , , ,

Przedszkole

68Przedszkole to pierwszy etap nauki, rozwijania się dziecka. Przedszkole dzieli się na parę etapów. Można dziecko umieścić w przedszkolu, jeśli ma już nawet 4 lata. Uczy się wtedy poznawać świat poza murami domu, poznaje swoich rówieśników, wychowawczynie. Często dziecko aby przystosować się do nowych warunków potrzebuje czasu, płacze w pierwszych dniach kiedy rodzic próbuje go zostawić samego. Kolejny etap to starszaki, gdzie dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki w świecie nauki, uczy się poznawać nature, środowisko, nazywania zwierząt, naśladowania ich głosów. W zerówce dziecko uczy się poznawania literek, cyferek, uczy się czytać imiona czy prostych nazw rzeczy i zwierząt. Z wychowawcą uczą się słuchać bajek, rozumienia ich, wyciągania prostych wniosków. Po zerówce następuje moment kiedy wybiera się szkołę podstawową. Zwykle znajduje się w tym samym budynku lub obok. Przedszkola mają tak ustawione godziny pracy aby były dogodne dla rodziców i ich systemu pracy. Placówki są otwarte nawet już od 5 rano, do późnych godzin popołudniowych. Szkoły katolickie mają wiele zasad, które dla uczniów zwykłych szkół byłyby trudne do przestrzegania. Są określone rodzaje strojów, wyglądu, zachowania, wymagany poziom nauki. Ubranie nie może być wyzywające i wulgarne, tylko określone mundurki. Makijaż czy pomalowane paznokcie nie wchodzą w rachubę. Zachowanie nie może być kontrowersyjne. Są tacy uczniowie, że przeklinają nauczycieli, zaczepiają, prowokują, w szkołach katolickich panuje dyscyplina, jest szacunek do nauczycieli, może czasem nawet panuje zbyt sztywna atmosfera. W szkołach katolickich zajęcia są prowadzone przez większą część zakonnic czy księży. Jest więcej zajęć z religii czy etyki. W tego typu szkołach nauczyciele uczą prawdy, miłości do drugiego człowieka, starając się, aby nie było to lekceważone przez uczniów, ale przestrzegane w życiu. Szkoły katolickie przygotowują do seminariów duchownych, ale nie jest to koniecznością, aby po takiej szkole być księdzem czy zakonnicą. Siostry zakonne czasem wprowadzają podział na chłopaków i dziewczynki. Są żeńskie i męskie szkoły katolickie.

23 września 2010 | Kategoria: Dziecko, Edukacja | Tagi: , , , ,

Opiekunka do dziecka

49Opiekunka do dziecka jest to rodzaj osoby. Osoba taka zajmuje się dzieckiem pod nie obecność jego rodziców. Osoba tak musi być bardzo dokładnie sprawdzona pod względem predyspozycji oraz dosieczenia ponieważ naturalnie n9ikt nie odda dziecka przypadkowej osobie albo takiej która z dziećmi nie miała nic wspólnego wcześniej. Opiekunkę wybiera się spośród wielu kandydatów dokonując swego rozdaj selekcji jest ona nie zbędna po to aby mieć pewność tez nasze dziecko będzie miało odpowiednią opiekę. Często jest tak ze oboje rodziców pracuje wtedy opiekunka spędza z dzieckiem dużo czasu i jest swego rodzaju rodzicem zastępczym. Dzieckiem takim należy umieć się zając po to by dobrze się rozwijało i było bezpieczne. Na pewno ważnym aspektem są cechy charakteru ponieważ opiekunka musi być na tyle otwartą osobą alby dziecko szybko ją zaakceptowało i chciało z nią przebywać . najlepiej aby była to osoba młoda ponieważ tak ma jeszcze siły i chęci do zabawy z dzieckiem tym bardziej jeśli jest żywe i lubi przebywać w ciągłym ruchu Karmienie jest to dostarczanie pokarmu. Pokarm każdemu człowiekowi jest potrzebny do tego aby mógł się prawidłowo rozwijać . pokarm jest szczególnie ważny dla małych dzieci ponieważ potrzebują one dużo energii do działania. Karmienie jest też jednym z obowiązków opiekunki ponieważ nie rzadko spędza ona czas z dzieckiem od rana do wieczora. W tym czasie musi dostarczyć mu składników odżywczych. Karmienie jest uzależnione od kilku czynników jednym ogólnym jest wiek dziecka ponieważ jeśli jest to niemowlę to pokarmem w tym wypadku jest tylko mleko i kaszki jeśli natomiast jest starszym dzieckiem to można śmiało podawać mu już pełny obiad. Naturalnie ni Należy przesadzać z tłuszczami oraz cukrem ponieważ dziecko szybko uczy się nie właściwych nawyków żywieniowych. Posiłek taki dziecka musi być zdrowy i przede wszystkim urozmaicony po to by dostarczyć mu wszystkich niezbędnych witamin. Posiłki podawane muszą być jeszcze o stałych porach ponieważ w przeciwnym razie dziecko nie uczy się kiedy jest na nie pora

12 września 2010 | Kategoria: Dziecko | Tagi: , , , ,

Dzieci

71Dziecko to małe stworzenie, które zostało narodzone przez kobietę. Oczywiście niemalże wszyscy kochamy swoje dzieci, a jedynie zdarzają się nieliczne wyjątki, które oczywiście nie potrafią się dostosować do naszego społeczeństwa i nie kochają swoich dzieci, co często w takim wypadku kończy się oddanie bobasa do domu dziecka, co jest jednoznacznie wielką krzywdą dla niego, ponieważ nie potrafi ono się wtedy tak dobrze rozwijać jak to ma miejsce podczas dorastania w domu rodzinnym. Jednak zajmijmy się sytuacją, kiedy dziecko posiada normalną i zdrową rodzinę, a co za tym idzie kochających rodziców, którzy są gotowi oddać swój życie za to aby ich dziecku było w życiu dobrze. Bardzo często jednak posiadamy problemy z dziećmi, ponieważ nie wiemy jak je do końca wychowywać. Czasami zdarza się, że dziecko jest wielkim urwisem jednak nie czyni on zła i nie wyrasta na przestępcę, a czasami nasze dziecko zejdzie na drogę ciemności i w wtedy trzeba się zastanowić czyja to jest tak naprawdę wina. Dbanie o dziecko to bardzo wielkie wyzwanie i najlepiej jak młoda matka posiada bardzo wielkie wsparcie w mężu i oczywiście w swojej rodzinie, ponieważ czasami może dość do sytuacji, kiedy matka po porodzie będzie trochę za bardzo panikował i może zechcieć oddać dziecko, ale jednak nie wolno do tego dopuścić. Dzieci muszą mieć wiele uwagi ze strony rodziców, ponieważ muszą się czuć bezpiecznie i jednocześnie muszą się czuć potrzebne swoim rodzicom. Zabawa z dzieckiem potrafi bardzo połączyć rodziców z danym dzieckiem, ponieważ pomaga to nawiązać dodatkowe drogi porozumienia, co będzie bardzo istotne podczas oczywiście dalszego procesu wychowania, ponieważ zdarza się czasami, że wychowanie dziecka to bardo wielkie wyzwanie, z który nieliczni potrafią sobie poradzić. Najwięcej problemu jest z żywiołowymi dziećmi, które potrzebuję nieustannego ruchu i wielu wrażeń, ponieważ początkowo nieświadomie mogą sprawiać zbyt wiele problemów, a z czasem może się to stać nawet niebezpieczne.

12 września 2010 | Kategoria: Dziecko | Tagi: , , , ,