Higiena

50Mycie jest to rodzaj czynności której zdaniem jest wyczyszczenie dziecka. Podczas całego dnia dziecko naturalnie brudzi się lub poci nie można tego zatrzymać lub kontrolować tylko usuwać temu właśnie służy kąpiel. Mycie dziecka odbywa się na dwa sposoby czyli jest to umycie tylko wybranych fragmentów jego ciała lub całościowe polegające na umyciu wszystkich części ciała. Czynność tą należy wykonywać bardzo ostrożnie ponieważ dziecko szybko może zamoczyć oczy i płakać. Należy też odpowiednio przygotować łazienkę. Jeśli dziecko jest większe można już je kąpać w wannie jeśli natomiast jest niemowlakiem lepiej do tego celu użyć miseczki. Do mycia najczęściej stosujemy wszelkiego rodzaju płyny od kąpieli i gąbki. Najlepiej jest dziecko nie zostawić nawet na chwilę ponieważ wanna jest śliska i nie trudno tutaj o wypadek. Kąpiel nie powinna być tez zbyt długa ponieważ wtedy skora ulega odmoczeniu a dziecko może się nam zaziębić, najlepiej jest aby trwała kilka minut i zawsze w cieplej wodzie Lekarstwa to inaczej substancje podawane podczas choroby. Choroba bardzo często atakuje małe dzieci ponieważ nie maja one jeszcze dobrego układu odpornościowego dlate4go też nawet niewielka zmiana pogody może być dla nich czynnikiem chorobowym. W tym czasie należy dziecko chronić i wzmacniać lekami. Często obowiązek ten spada na opiekunkę ponieważ to ona spędza z dzieckiem dużo czasu. Najlepiej w takim wypadku jest zapisać wszystkie dawki po to aby nie doszło do pomyłki tym bardziej ze leków jest zawsze dużo. Jeśli dziecko nam za gorączkę najlepiej jest leczyć go najpierw domowymi sposobami ponieważ jeśli posłużymy się antybiotykami to bardzo je osłabimy. Podawanie leków jest bardzo ważnym zadnie ponieważ to my ej dawkujemy i możemy nawet zaszkodzić dziecko jeśli wyniknie w tym jakaś pomyłka. Podawanie leków warto zawsze jest skonsultować z rodzicem ponieważ dziecko nie jest nasze i tylko rodzic może podejmować tak ważne decyzje opiekunka może wykonywać tylko jego polecenia i dostosowywać się do wszystkiego

29 czerwca 2010 | Kategoria: Dziecko | Tagi: , , ,

Kobiety

13Kobiety są prawdziwymi plotkarami. Wydaje się to tak oczywiste, że można pomyśleć, iż nie trzeba się nad tym już dłużej zatrzymywać. A jednak sądzę, że wielu nie wie, do jakich konkluzji potrafią dojść kobiety podczas swoich wielogodzinnych rozważań. Bywa nawet tak, że po wielu plotkarskich rozmowach kobiety oceniają już od tak, bez większego wgłębiania się w naturę panów. Każda z dziewczyn lubi coś innego. Ale zwykle bywa tak, że sprawdzają się najbardziej dwa powiedzenia. Pierwsze Przeciwieństwa się przyciągają. Gruby do chudego, wysoki do niskiego blondyn z brunetką. Jeśli chodzi o cechy charakteru sprawa ma się podobnie. Śmiały z nieśmiałym, wygadany z małomównym a dusza towarzystwa z szaraczkiem. Drugim powiedzeniem a właściwie raczej jakimś naturalnym prawem jest to, że dziewczynom podobają się chłopcy podobni do tatusiów dziewczyn. Prawda ta, chociaż dotyka wyglądu również bardziej sprawdza się, jeżeli mówimy o cechach charakteru. A więc oto niektóre pożądane typy nazwijmy to psychologiczne. Stwierdzenie ze ktoś jest muzykiem jest bardzo obecnie modne. Uwielbiamy muzyków, chociaż niekoniecznie tych, co grają w teatrze lub filharmonii. Powszechnie zwykło się uwielbiać chłopców grających w różnorakich zespołach. Muzyk żyje muzyką i dla muzyki. Jeśli kiedykolwiek będziemy w związku z takim typem człowieka to szybko przekonamy s, że najgroźniejszą naszą rywalką będzie właśnie ich muzyka. Poglądy muzyczne dla muzyka są od dawna zdefiniowane, chociaż sam nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Bez przerwy szuka nowych natchnień i prądów, które mogłoby go zainspirować do stworzenia czegoś absolutnie nowego. Jeśli chodzi o literaturę, to w tym względzie śmiem twierdzić ze muzycy często mają poważne braki, jednak nie gardzą literaturą jak na przykład naukowcy. Co do związków, są osobami raczej mało stałymi z powodu ich sławy. Kobiety kochają muzyków i każda jest w stanie dużo zrobić by zwrócić na siebie uwagą. Dla kobiety będącej z związku z muzykiem istnieje niebezpieczeństwo stałej zazdrości.

29 czerwca 2010 | Kategoria: Ludzie | Tagi: , , , ,

Trumna

55Trumny buduje się w bardzo prosty sposób, w zależności od tego do jakiego klienta będzie ona przeznaczona, oczywiście możemy sobie trumny dopasować do naszego profilu. Człowiek za życia może w testamencie ująć jaką trumnę preferuje, ale jednak najczęściej o tym nie myślimy i oczywiście trumny jakie posiadamy są produkowane niemalże zupełnym przypadkiem. Najczęściej trumny są konstruowane z drewna, ponieważ jest ono biodegradalne, a dzięki temu oczywiście trumny będą się rozkładały razem z ciałem człowieka ale jednak o wiele wolniej. Trumny wykonuje się w specjalnych zakładach, które są profesjonalnie przygotowane do tego rodzaju czynności. Wykonanie trumny polega na połączeniu bardzo wielu czynności, które w efekcie pozwalają nam na otrzymanie produktu, który w gruncie rzeczy będzie doskonałym nośnikiem naszego ciała. Produkcja trumny to nie tylko elementy drewniane, ale przede wszystkim oczywiście między innymi praca tapicera i lakiernika, który dokładnie musi nanieść warstwę ochronną na konstrukcję trumny. Śmierć ukochanej osoby to bardzo wielka tragedia, a jak się sami pewnie domyślacie, to oczywiście wiąże się ona następnie z wieloma obchodami, potrzebnymi do zorganizowana pogrzebu. Organizacja pogrzebu to bardzo odpowiedzialne zajęcie, ponieważ jest ono okazaniem szacunku do osoby zmarłej. Aby oczywiście dokonać pełnego pogrzeby musimy uczynić go przez kościół, który wyśle duszę naszego znajomego przez opłakiwanie i intencje do nieba. Oczywiście pogrzeb to nie tylko opłakiwanie, ale również wiele opłat powiązanych na przykład z zakupieniem nagrobku, czy może nawet z wykupieniem kwatery cmentarnej. Czynności te wiążą się z wielkimi pieniędzmi, ponieważ samo wykonanie nagrobka , bardzo często wiąże się z niczym innym jak kilkoma tysiącami poniesionych kosztów. Śmierć człowieka jest nie nieunikniona, ale po mimo że to wiemy to i tak w naszych sercach budzie się wiele smutku, który oczywiście nie pozwala nam na początku normalnie funkcjonować. Oczywiście im bliższa nam osoba to tym bardziej odczuwamy stratę po jej odejściu.

27 czerwca 2010 | Kategoria: Życie | Tagi: , , , ,

Moment porodu

2Oczekiwaliście na ten moment całe dziewięć miesięcy. W końcu stało się, nadeszła ta chwila, kiedy już niedługo wasze dziecko przyjdzie na świat a wy zostaniecie szczęśliwymi rodzicami. Poród jest niezwykłym wysiłkiem nie tylko dla matki dziecka, ale także da samego noworodka. Kobieta niejednokrotnie może rodzić nawet kilkadziesiąt godzin, co niezwykle wycieńcza organizm. Każda kobieta jednak zapomina o bólu i cierpieniu, kiedy słyszy po raz pierwszy krzyk i płacz nowonarodzonej istotki, życia, które powstało dzięki wam i waszej Miłosic. To najwspanialsze uczucie n a świecie, kiedy możesz wziąć swoje dziecko w ramiona, możesz je przytulić i poczuć bicie jego maleńkiego serduszka. Zapominasz wtedy o całym świecie, zdaje się ze istniejecie tylko wy obydwoje nikt nie może wam przerwać tego szczęścia. Tu znikają wszelkie spory na temat wyboru imienia, najważniejsze jest szczęście, jakie was spotkało i magia tej chwili, kiedy narodziło się wasze dziecko, wasza miłość. Wielu rodziców ma niemały dylemat, jakie imię nadać dziecku. Nie jest to łatwy wybór. Imię powinno pasować nie tylko do nazwiska, ale także do samego dziecka. Każde imię oznacza coś innego i mimowolnie kojarzy nam się z pewnymi cechami charakteru czy tez wygładu. Imię powinno być zgodne z polskim prawem, czyli nie powinno obrażać nie powinno szokować i być przyjęte przez społeczeństwo. Zważmy także na to, czy imię, które nadamy dziecku będzie dobre dla niego samego, czy nie będzie powodem przyszłych kompleksów czy także głupich żartów na ten temat przez inne dzieci będące w jego wieku. Imię powinno się także spieszczać, długie imię nie jest dobrym rozwiązaniem. Dziecku powinno podoba się ć się to imię, nie może być wiec zbyt wymyślne i inne niż wszystkie. Wybór imienia zależy jednak tylko i wyłącznie od samych rodziców, ich gustu oraz upodobań, nikt inny nie powinien mieć wpływu na podjęcie tejże decyzji. Nadając jednak imię dziecku rodzice powinni mieć na uwadze jednak głównie jego dobro.

27 czerwca 2010 | Kategoria: Dziecko | Tagi: , , ,